Okey elektro

Elektro Okey >> Prodejci elektra >> Datart elektro

Datart elektro

Společnost Datart elektro, za kterou stojí silná britská skupina KESA Electricals provozuje v České republice 31 prodejen se spotřební elektronikou a dalších 11 na Slovensku. Ty se nacházejí většinou ve velkých nákupních centrech větších měst. Prodejny Datart elektro tak najdeme v Praze, Ostravě, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Hradci Králové, Mostě, Mladé Boleslavi, Teplicích, Jihlavě, Kolíně, Frýdku Místku, Olomouci a Zlině.

Kromě rozsáhlé sítě prodejen prodává Datart každoročně velké množství zboží přes svůj populární e-shop, který najdete na adrese datart.cz. V internetovém obchodě neleznete stejný sortiment zboží jako v kamenných prodejnách. Vybírat tak můžete z nepřeberného množství televizorů, notebooku, monitorů, digitálních fotoaparátů, ledniček, praček, sporáků, vysavačů, žehliček, holících strojků, mobilních telefonů a dalšího množství spotřební elektroniky, které byste u tak velkého prodejce elektra očekávali. To co již není tak obvyklé je, že na rozdíl od ostatních velkých prodejců elektra nabízí Datart řadu jedinečných výhod, které dle našeho názoru stojí za to, abychom si je zde zmínili podrobněji.

Předně oceňujeme to, že Datart sjednotil ceny kamenných prodejen s internetovým obchodem. Ačkoliv se to neobeznámenému člověku může zdát jako samozřejmost, ve skutečnosti všichni ostatní velcí prodejci elektra nabízejí to samé zboží v kamenných prodejnách a v internetovém obchodě za rozdílné ceny(někdy i podstatně rozdílné). U některých známých značek(Planeo, Okay a dalších) se ceny výrobků liší dokonce i prodejna od prodejny, město od města. Sjednocení cen je tak jistě krok správným směrem a zákazníkovi to hodně usnadní orientaci.

V cenové politice se Datart podle svých slov snaží jít ještě dál a otevřeně přiznává každodenní důkladné sledování cen konkurence. Monitorování cen konkurence mezi elektroprodejci je vůbec kapitola sama pro sebe, o které by se dalo napsat mnoho. Vzpomeňme jen krátce na úsměvnou historku z roku 2007, kdy při opisování cen do bločku v prodejně okay elektro vedoucí vypnul elektřinu a za tmy všechny vyvedl ven nebo v jiné prodejně okay pohrozil rozšlapáním diktafonu, když si redaktor mf dnes ne něj nahrával ceny spotřebičů. Naštěstí pokud víme už jsou tyto praktiky, které samozřejmě neměly žádnou oporu v zákoně, minulostí. Datart dotáhl monitoring cen téměř k dokonalosti. Denně údajně kontroluje přes 20 000 cen konkurence a to jak kamenných prodejen tak na internetu. A podle toho upravuje své ceny tak, aby byly stejné nebo nižší než konkurence.

K dispozici je dokonce mobilní aplikace eDatart, díky které si můžete u konkrétního výrobku ověřit jak ceny u konkurence, tak i dostupnost na jednotlivých prodejnách datart. My však jednoznačně doporučujeme si ceny ověřit raději na nazávislém srovnávači cen jako je například heureka.cz nebo zbozi.cz.

Na důkaz toho, jak věří svým cenám, nabízí Datart proplacení rozdílu oproti případné levnější konkurenci, pokud do 15-ti dní od zakoupení objeví zákazník jinde ten samý výrobek za nižší cenu. Když si však pozorně přečteme podmínky zjistíme, že tato akce však platí jen při nákupu v kamenné prodejně Datart a také pouze v porovnání s cenami konkurenčních kamenných obchodů. Rozdíl oproti jinému levnějšímu internetovému obchodu si tedy nechat proplatit nelze. Také z tohotu důvodu doporučujeme raději předem využít služeb velkých srovnávacích portálů.

Tagy: datart elektroK poskytování služeb, personalizaci reklamy a k analýze návštěvnosti, pomáhají těmto internetovým stránkám soubory cookies. Informace, jak tyto webové stránky používáte, jsou dále sdíleny se společností Google. Používáním těchto stránek souhlasíte s využitím souborů cookies. Další informace , ROZUMÍM